piasek workowany

piasek workowany do piaskownicy, wylewek, kostek

 

worki 25 kg - 6,99 zł brutto

 

NOWOŚĆ: Klej epoksydowy do naprawy betonu:

schody, posadzki, szczeliny, pęknięcia, spoiny - w tubie

 

 

sól drogowa Lublin Atut-Bis gruboziarnista
- odbiór osobisty lub dostawa wg ustaleń

 

Współpracujemy z:

         

Zapraszamy na ul. Energetyków 5

 

sprzedaż hurtowa i detaliczna

 

Miejsce przyjazne zwierzętom Lublin

 

Sobota 13.07.2024

czynne w godzinach 7-13

 

market budowlany

 

Witamy na naszej stronie internetowej.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy wygodną i nowoczesną bazę danych.

Działając zgodnie z naszą dewizą i zapewniając Państwu"profesjonalizm w dobrej cenie" oferujemy fachowe doradztwo i miła obsługę przy realizacji Państwa inwestycji.Szeroka gama produktów pozwala nam zaopatrzyć budowy w materiały budowlane od fundamenty po dach.

Naszym klientom proponujemy również kontakt,ze sprawdzonymi firmami wykonawczymi.

 

Atut-Bis

Promocja nr 1

dowiedz się więcej
Atut-Bis

Promocja nr 2 - gratis!

dowiedz się więcej
Atut-Bis

Wyprzedaż i promocja!

dowiedz się więcej

Znajdujesz się tutaj: Atut-Bis / Artykuły / Ile kosztuje modyfikacja projektu?

Ile kosztuje modyfikacja projektu?

Od wprowadzenia w Polsce nowych Warunków Technicznych minęły już dwa miesiące. Zmiany mają charakter progresywny i mogą wpływać na wydatki związane z budową domu. Konieczność grubszej izolacji to inwestycja, która szybko zwraca się na rachunkach za energię. Ile statystyczny Kowalski zapłaci za budowanie wedle nowych standardów i jak dużo z tego tytułu zaoszczędzi?

Tak było

Modelowy obiekt, który wzięliśmy pod lupę, to dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 123 m². Jest to budynek tradycyjny, o kształcie prostokąta, z dachem dwuspadowym. Dom posiada system wentylacji grawitacyjnej, zaś do celów grzewczych służy dwufunkcyjny kocioł zasilany gazem oraz grzejniki konwektorowe.

W sytuacji, gdy posiadamy pozwolenia na budowę sprzed 1 stycznia 2014 roku, możemy zastosować się jeszcze do starych wytycznych (prawo nie działa bowiem wstecz). Minimalne grubości ociepleń wynoszą więc odpowiednio: 9 cm dla ścian zewnętrznych i 18 cm dla dachu.

Całkowity koszt budowy wyniósłby 448.000 zł, zaś roczne wydatki na ogrzewanie przy uśrednionych cenach energii plasowałyby się na poziomie 4.015 zł. Tak budowaliśmy.

Jak sytuacja zmieniła się po wejściu w życie nowych Warunków Technicznych?

Tak trzeba

Jeśli o pozwolenie na budowę ubiegamy się dziś, obowiązują nas już nowe przepisy prawne. Oznacza to konieczność wprowadzenia modyfikacji jeszcze na etapie projektu – zmianie ulega przede wszystkim minimalna grubość ocieplenia. By spełnić nowe wymagania, zwiększamy więc warstwę izolacji ścian o 3 cm oraz dachu o 2 cm.

Koszty takiej modernizacji wynoszą 5.587 zł (nieco ponad 1% wartości inwestycji), zaś rachunki za ogrzewanie obniżają się do ok. 3.496 zł.

Jak można łatwo obliczyć, w analizowanym przypadku budowanie wedle nowych wytycznych minimalnych niesie oszczędności na poziomie ponad 519 zł rocznie. Inwestycja ta powinna więc zwrócić się po około 10 latach użytkowania

Tak warto

Powyższe wyliczenia dowodzą, iż nowe Warunki Techniczne oznaczają pozytywne zmiany dla osób budujących bądź przymierzających się do budowy domu. Korzystając z okazji, warto się pochylić nad ocieplaniem ponad obowiązujące minimum. Zwłaszcza, że przepisy będą ulegać kolejnym zmianom w latach 2017 i 2021.

Zwiększenie grubości izolacji do 20 cm dla ścian zewnętrznych oraz 30 cm dla dachów to inwestycja rzędu 12.522 zł. W analizowanym przypadku kwota ta stanowi 2,7% kosztu całej budowy. Takie rozwiązanie pozwala jednak zaoszczędzić zdecydowanie więcej w krótszym czasie, niż ma to miejsce w przypadku obowiązujących obecnie wytycznych minimalnych. Rachunki za ogrzewanie w tak ocieplonym domu spadają do 2.337 zł rocznie, co w porównaniu z poprzednimi Warunkami Technicznymi pozwala co 12 miesięcy odłożyć w portfelu 1.678 zł.


Powrót
Filtr
Wyszukiwarka
Copyright © Atut-Bis - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij