piasek workowany

piasek workowany do piaskownicy, wylewek, kostek

 

worki 25 kg - 6,99 zł brutto

 

NOWOŚĆ: Klej epoksydowy do naprawy betonu:

schody, posadzki, szczeliny, pęknięcia, spoiny - w tubie

 

 

sól drogowa Lublin Atut-Bis gruboziarnista
- odbiór osobisty lub dostawa wg ustaleń

 

Współpracujemy z:

         

Zapraszamy na ul. Energetyków 5

 

sprzedaż hurtowa i detaliczna

 

Miejsce przyjazne zwierzętom Lublin

 

Sobota 13.07.2024

czynne w godzinach 7-13

 

market budowlany

 

Witamy na naszej stronie internetowej.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy wygodną i nowoczesną bazę danych.

Działając zgodnie z naszą dewizą i zapewniając Państwu"profesjonalizm w dobrej cenie" oferujemy fachowe doradztwo i miła obsługę przy realizacji Państwa inwestycji.Szeroka gama produktów pozwala nam zaopatrzyć budowy w materiały budowlane od fundamenty po dach.

Naszym klientom proponujemy również kontakt,ze sprawdzonymi firmami wykonawczymi.

 

Atut-Bis

Promocja nr 1

dowiedz się więcej
Atut-Bis

Promocja nr 2 - gratis!

dowiedz się więcej
Atut-Bis

Wyprzedaż i promocja!

dowiedz się więcej

Znajdujesz się tutaj: Atut-Bis / Artykuły / Zabudowa poddasza.Jak wykonać montaż płyt na ruszcie z profili?

Zabudowa poddasza.Jak wykonać montaż płyt na ruszcie z profili?

Dach jest konstrukcją odkształcającą się pod wpływem zalegającego śniegu i wiatru. Ruszt z profili pod płyty skutecznie wzmocni jego konstrukcję.

Drewniany ruszt montowany bezpośrednio go krokwi jest najczęściej wykonywany z sosnowego bądź świerkowego drewna. Te gatunki są najlepiej dostępne. Drewno powinno być wysuszone i mieć jednakową wilgotność. Może mieć drobne przebarwienia i małe, ale niewypadające sęki. Zaleca się wykonanie dodatkowego zabezpieczenia drewnianych łat przed gniciem. Wystarczy pokryć ich powierzchnię preparatem impregnującym.

Metody mocowania profili do płyt i wykończeniowych elementów

Profile do płyt muszą być montowane pod kątem prostym do ich dłuższych krawędzi. Elementy wykończeniowe mogą być częściej mocowane, a ryzyko ich wypaczania się jest znacznie mniejsze. Możemy wykończyć skos poddasza elementami mocowanymi do stalowego rusztu. Profile stalowe podwieszamy na uchwytach do konstrukcji dachu. Na 1 metr kwadratowy przypada około trzech lub czterech sztuk. Łączniki mocuje się do drewna za pomocą wkrętów w miejscu krzyżowania się stalowych profili z drewnianymi krokwiami dachu. Skos poddasza może być wykonany z elementów mocowanych do drewnianego rusztu. Drewniane łaty muszą być montowane prostopadle do wykończeniowych elementów. Zwykle posiadają prostokątny przekrój o wymiarach 30×50 mm lubwykończenie skosu poddasza elementami mocowanymi bezpośrednio do krokwi. Przestrzeń między krokwiami wypełnia się materiałem izolacyjnym (np. wełną mineralną). Na nią należy położyć folię paroizolacyjną, a następnie płytę wykończeniową.

Stal czy drewno?

Ruszt może być wykonany zarówno z drewnianych łat, jak i ze stalowych profili. Najważniejsze, żeby stanowił jedną płaszczyznę. Krokwie tworzące konstrukcję dachu mogą być rozmieszczone nierównomiernie. Defekt może być zniwelowany podczas montażu profili. Jeżeli decydujemy się na drewniane łaty powinniśmy użyć klinów bądź podkładek dystansowych. Profile stalowe powinny zostać połączone z krokwiami za pomocą wieszaków bądź uchwytów. Są to detale, których struktura pozwala na regulowanie położenia rusztu

 


Powrót
Filtr
Wyszukiwarka
Copyright © Atut-Bis - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij